PROIECTE CE VOR FI DEPUSE SPRE FINANȚARE

Primăria va depune spre finanțare trei proiecte ce au ca scop îmbunătățirea regenerării fizice, economice și sociale a comunităților marginalizate din municipiu.

Este vorba despre “Dezvoltare locală integrată în comunitatea marginalizată din cartierul Istru – zona Seminar Teologic”, în valoare de circa 1,15 mil. lei, “Dezvoltare locală integrată în comunitatea marginalizată din cartierul Istru – zona Locuințe sociale”, (cca. 1,1 mil. lei), și “Dezvoltare locală integrată în comunitatea marginalizată din cartierul Cărămidarii Noi” (cca. 2,1 mil. lei), proiecte ce vor fi depuse pe Axa 4, Prioritatea de investiții 4.3 – Oferirea de sprijin pentru regenerarea fizică, economică și socială a comunităților defavorizate din regiunile urbane și rurale din cadrul Programului Operațional Regional 2014-2020.

Obiectivele proiectelor vizează:

– Amenajarea spațiului urban degradat

– Amenajarea zonelor verzi

– Achiziționarea elementelor de tipul alei, foișoare

– Dotare cu mobilier urban

– Instalare sisteme de supraveghere video

– Amenajare teren de sport, fitness, locuri de joacă

Termenul limită pentru depunerea cererilor de finanțare este 10 noiembrie 2018.

Ultima modificare: 30.10.2018 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul PRIMĂRIA GIURGIU, PREMIATĂ PENTRU AL DOILEA AN CONSECUTIV LA GALA ADMINSITRAȚIE.RO